BESTICKSERVIS, tenn och rostfritt stål, Vikingamotiv, Norge. 1900-talets andra hälft.

490911. BESTICKSERVIS, tenn och rostfritt stål, Vikingamotiv, Norge. 1900-talets andra hälft.

6 gafflar, längd 20,5 cm.
6 knivar, längd 20,5 cm.
4 skedar, längd 20 cm.
12 kaffeskedar, längd 14 cm.
8 olika uppläggningsbestick samt kapsylöppnare, längd 15 - 28,5 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 gafflar, längd 20,5 cm.
6 knivar, längd 20,5 cm.
4 skedar, längd 20 cm.
12 kaffeskedar, längd 14 cm.

Slitage.

Antal besök: 1 115