KERAMIK, 3 delar, Bo Fajans, Arabia samt Nittsjö, 1900-tal.

490645. KERAMIK, 3 delar, Bo Fajans, Arabia samt Nittsjö, 1900-tal.

Vas märkt Bo Fajans, höjd 29 cm.
Vas märkt Arabia, höjd 15 cm.
Vas märkt Nittsjö, höjd 18 cm.

Bruksslitage, glasyrdefekt på Bo Fajans vasen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas märkt Arabia, höjd 15 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 632