490329. SKÅP, art deco, 1920-/30-tal.
Fanerat med ek. Dekor av intarsia. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Två lådor under dörrpar. Längd 151. Bredd 54. Höjd 170 cm.
Slitage. Mindre torrsprickor och fanerskador. Nyckel saknas till lådorna.
Nyckel/nycklar finns.