KATJA OF SWEDEN. Klänning, 100% ull, 1960/70-tal. Strl. 36.

490142. KATJA OF SWEDEN. Klänning, 100% ull, 1960/70-tal. Strl. 36.

Svart, finstickad ull med mönster i rostrött. Figursydd modell med långa ärmar och bälte i midjan. Hellång dragkedja från krage till fåll. Lapp i nacken saknas. Rygglängd 106,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 962