MATSALSBORD, rokokostil, 1900-tal.

490125. MATSALSBORD, rokokostil, 1900-tal.

Målat med skuren och förgylld dekor. Volutformade benavslut. 2 iläggsskivor.
Längd utan skivor 140, med skivor 230 cm. Skivor á 45 cm.

Bruksslitage samt fläck på skivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 386