SKULPTUR i lergods, Gmundner Keramik, Österrike 1900-talets mitt.

489930. SKULPTUR i lergods, Gmundner Keramik, Österrike 1900-talets mitt.

Sittande kvinnofigur i lergods. Märkt med etikett samt stämplad 2052 Y
Höjd 25 cm.

Litet slitage på ena låret. Åldersrelaterad patina.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 25 cm.

Antal besök: 688