BORDSLAMPA, keramik samt mässing, märkt DY, KPM, 1900-talets första hälft.

489913. BORDSLAMPA, keramik samt mässing, märkt DY, KPM, 1900-talets första hälft.

Höj- och sänkbar. Två ljuspunkter.
Fot med dekor av man och bock.
Höjd enligt bild ca 60,5 cm.

Bruksslitage, märken. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd enligt bild ca 60,5 cm.

Antal besök: 329