489883. TALLRIKSKALENDER, porslin samt trä, Carl Larsson, Bradford Exchange, 1900-tal.
12 tallrikar med månader, dekor av Carl larsson, diameter 15 cm
Tillhörande tallriksställ, höjd 60, bredd 25,5 cm.
Smärre slitage samt mindre sprickor i träställningen.