TAKLAMPA mässing och glas, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft.

489777. TAKLAMPA mässing och glas, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft.

Mässing stomme behängd med prismor i glas, sex ljushållare i glas. Diameter 48, höjd 80 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 103