TAKLAMPA, industridesign, 1900-talets andra hälft.

489776. TAKLAMPA, industridesign, 1900-talets andra hälft.

Lamphus av gjutjärn och emaljerad skräm. Diameter 35,5 cm, höjd 25 cm.

Slitage. Anlupet lamphus. Märken. Repor. Osäker elfunktion.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 405