VAS, glas, Lars Kjellander, egen gravyrstudio i Vetlanda. Signerad. 1920-tal.

489695. VAS, glas, Lars Kjellander, egen gravyrstudio i Vetlanda. Signerad. 1920-tal.

Klarglas. Trumpetformad. Graverad dekor av naken kvinnofigur med slöja och kantbårder. Signerad Kjellander. Höjd ca 29 cm.

Bruksslitage. Obetydligt nagg på sidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 059