489463. VERNER PANTON. STOL VERNER PANTON.
Design: Verner Panton 1967 Hermann Miller Fehlbaum produktion från 1971 i polystyren, lila. Höjd ca. 83 cm (sitthöjd ca 43 cm).
Normala spår av slitage. Det finns repor från användning, samt en liten missfärgning.