LOCKASK, porslin och brännförgylld metall, L. Bernardaud & Co, signerad, Limoges, Frankrike, omkring år 1900.
489352. LOCKASK, porslin och brännförgylld metall, L. Bernardaud & Co, signerad, Limoges, Frankrike, omkring år 1900.
Handmålad dekor i form av blomster och brännförgylld metall i form av festonger, bandflätor och akantusblad. Präglad, förgylld dekorplatta med Amor på locket. Diameter 13 cm, höjd 8 cm.