488994. BORDSTILLBEHÖR, ca 52 delar, tenn, 1900-tal.
Muggar, koppar, bägare, skålar, tändare, kaffekanna, fat, prydnader, bjällra m.m.
Tillverkare, Perletinn, Tenn Svenskt Handarbete, BM Pewter Norway, Scandia Tenn, BRC England m.m.
Bruksslitage, ej fullständigt genomgånget.