21 mattallrikar, diameter ca 27 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 27 cm.
12 entrétallrikar, diameter ca 24 cm.
10 desserttallrikar, diameter ca 19 cm.
16 assietter i tre storlekar, diameter ca 12,15 och 17 cm.
3 uppläggninsfat, längd ca 28-32 cm.
4 skålar i två modeller, längd ca 23 cm.
1 såsskål, längd ca 25 cm.
2 terriner, längd ca 30 cm.
1 soppterrin, längd ca 29 cm.
Bruksslitage. Nagg förekommer på flera delar. Krackelyr och missfärgningar.
1 såsskål, längd ca 25 cm.
2 terriner, längd ca 30 cm.
1 soppterrin, längd ca 29 cm.