ÖLGÅS och BÄGARE, 2 st, bemålat trä, allmoge, Norge, 18/1900-tal.

487201. ÖLGÅS och BÄGARE, 2 st, bemålat trä, allmoge, Norge, 18/1900-tal.

Ölgås med drakform, längd 26 cm, höjd 11 cm.
Bägare, höjd 12,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, bägare med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bägare, höjd 12,5 cm.

Antal besök: 799