YTTERFODER, flintgods, 1910/20-tal, Edward Hald, Rörstrand.

487158. YTTERFODER, flintgods, 1910/20-tal, Edward Hald, Rörstrand.

Polykrom dekor.
Diameter 24,5 cm, höjd 19,5 cm.
Stämplad "Dessin Hald, Rörstrand".

Bruksslitage, Glasyrbortfall samt smärre nagg vid fotens kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Polykrom dekor.

Antal besök: 1 101