487054. PARFYMFLAKONG och FIGURIN, 2 st, kristall och glas, bl.a. Orrefors, 1900-tal.
Parfymflakong i lätt blåtonad kristallmassa med slipad dekor, signerad, höjd 7 cm.
Figurin, "Den lille havfrue", gjutet och frostat glas, höjd 7,5 cm.
Bruksslitage.