SKÅLFAT i porslin, Meissen, 1924 - 1934.

486984. SKÅLFAT i porslin, Meissen, 1924 - 1934.

Skulpterade och förgyllda blommor i relief mot koboltblå botten, spegel med polykromt bemålade sachsiska blommor.
Diameter 27,5 cm.
Höjd 5 cm.

Obs: textändring.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 27,5 cm.
Höjd 5 cm.

Obs: textändring.

Bruksskick.

Antal besök: 997