486780. BORDSLAMPA, 3 st, glas, bl.a. Kosta och Reijmyre, 1900-tal.
Bordslampa, uranglas, Reijmyre, höjd, 19 cm exkl. lampsockel.
Bordslampa, helkristall, Kosta, höjd 17,5 cm exkl. lampsockel.
Bordslampa, grön och klar glasmassa, höjd 18 cm, exkl. lampsockel.
Bruksslitage.