Komposition i rött och grönt, numrerad 7/150, signerad i tryck och för hand, samt daterad 1971. Bildmått 17x16,5, ramad 29x27 cm.
Liten fläck på papprets nedre vänstra hörn. Ej examinerad ur ram.
Lennart Rodhe (1916–2005)