MATSERVIS, 58 delar, porslin, Bavaria - Tyskland, 1900-tal.

486504. MATSERVIS, 58 delar, porslin, Bavaria - Tyskland, 1900-tal.

Med förgylld kant.
12 tallrikar, diameter 24 cm.
12 tallrikar, diameter 19,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 24 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
1 uppläggningsfat, 26 x 38 cm.
1 uppläggningsfat, 22 x 32 cm.
2 uppläggningsfat, 20 x 29 cm.
2 uppläggningsfat, 15 x 25 cm.
2 skålar, 22 x 22 cm.
1 tillbringare, höjd 17 cm.
1 såsskål, 14x21 cm.

Visst slitage på dekoren.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med förgylld kant.
12 tallrikar, diameter 24 cm.
2 skålar, 22 x 22 cm.
1 tillbringare, höjd 17 cm.
1 såsskål, 14x21 cm.

Visst slitage på dekoren.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 441