486426. MATTA, rölakan, "Prisma" Anne-Marie Boberg, 242 x 165 cm, monogramsignerad AMB.
Geometriskt mönster i beige, vit och blå färgställning. Romboid mittmedaljong
Längd 242 cm, bredd 165 cm.
Signerad AMB.
Defekt hörn, fransar med kraftigt slitage/saknas. Fläckar, smutsig.