ÖRHÄNGE i 18K guld med korall, medföljer manchettknappar i silver.

486302. ÖRHÄNGE i 18K guld med korall, medföljer manchettknappar i silver.

Örhänge i 18K guld, med oval cabouchonslipad korall. Längd 12 mm. Stämplade 750. Vikt 1,5 gram.
Manchettknappar i silver med monogram LG. Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1954. Stämplade kattfot, S, GD&Co, M, D9. Vikt 8 gram.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 713