Örhänge i 18K guld, med oval cabouchonslipad korall. Längd 12 mm. Stämplade 750. Vikt 1,5 gram.
Manchettknappar i silver med monogram LG. Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1954. Stämplade kattfot, S, GD&Co, M, D9. Vikt 8 gram.
Bruksskick.
Bruksskick.