486229. ARMBANDSUR, dam, Tissot Seastar, quartz, boett och länk av 18k guld.
Urtavla diameter ca 19 mm.
Total längd ca 18 cm.
Länk stämplas ÄSA, Stockholm, 1971, X-länk med stav, bredd ca 16 mm.
Total vikt ca 37,7 gram.
Bruksslitage. Glas med repor. Gravyr på boettlock. Ej funktionstestad.