SYBORD i almrot, nyrenässans ca 1880.

486150. SYBORD i almrot, nyrenässans ca 1880.

Fanerad med almrot med svärtade detaljer. Svarvade raka ben av björk. Fasat, fällbart lock, låda med inredning med luckor och garnfälla.
Längd 50, bredd 38, höjd 60 cm.

En lucka saknas, knoppar saknas eller är skadade,
åldersrelaterat bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

åldersrelaterat bruksslitage.

Antal besök: 559