ARKIVSKÅP, Åtvidabergs snickerifabrik. 1900-talets första hälft.

486118. ARKIVSKÅP, Åtvidabergs snickerifabrik. 1900-talets första hälft.

Ek, 15 st lådor, märk med plåtbricka.Längd 48,5 cm, bredd 50 cm, höjd 190 cm.

Bruksslitage, repor. Jalusiet något trög. En bit av sockeln saknas. Lås saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 610