TOBAKSBURK, 1800-tal.

TOBAKSBURK, 1800-tal.
485553. TOBAKSBURK, 1800-tal.

Cylinderformad. Reliefdekor, bl a med text "Inter bibendum large fumandum", märkt 1800.
Höjd inkl lock med knopp 19 cm.

Märken, stötskador.

Gör en kostnadsfri värdering!
485553. TOBAKSBURK, 1800-tal.

Märken, stötskador.

Västerviks Auktionsbyrå
Antal besök: 453