FIGUR, lergods, Kina, Ming, 1500/1600-tal.

48541. FIGUR, lergods, Kina, Ming, 1500/1600-tal.

Delvis, grönglaserad. Höjd 21 cm.

Slitage samt mindre glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 071