485116. ASTRID BERGMAN TAUBE. TAVLA, färglitografi 41/225, signerad Astrid Bergman Taube -75, "Tallars sus".
Astrid Bergman Taube (1898-1980).
"Hör våra tallars sus" ur "Ultra Marin" av Evert Taube.
Bildmått 33 x 42 cm.
Rammått 49 x 65 cm.
Fläckar på pappret.