Fanerad med bl a björk, jakaranda och alm. Dekor av intarsia. Skiva av glas. Ett dörrpar med bakomliggande hyllplan samt förvaring. Två lådor i sarg samt hyllplan. Längd 62. Bredd 62. Höjd 62 cm.
Slitage. Fanerskador.
Nyckel/nycklar finns.
Slitage. Fanerskador.
Nyckel/nycklar finns.