TAKKRONA med prismor, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

484744. TAKKRONA med prismor, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Takkrona behängd med olikslipade prismor. Mittdel med obelisk. 7 ljuspunkter.
Höjd 60 cm, totalhöjd 81 cm. Diameter 48 cm.

El ej funktionstestad. Skärmar defekta, hål. Prismor med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 458