FICKUR, silver, Omega, 24-h tavla, 1900-talets första hälft.

484740. FICKUR, silver, Omega, 24-h tavla, 1900-talets första hälft.

Cylindergång, 24 timmarsvisning.
Boett inner samt ytterlock stämplad Omega, 0,800. Nummer 8114691.
Urverk stämplad Omega. Nummer 7739985.

Bruksslitage, spricka i glas, urtavla med mindre sprickor, fungerande vid katalogisering, ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 224