LIKÖRSERVIS, 8 delar, sannolikt Åfors glasbruk, 1900-talets första hälft.

484693. LIKÖRSERVIS, 8 delar, sannolikt Åfors glasbruk, 1900-talets första hälft.

Slipad dekor i form av vindruvsklasar.
1 st karaff, höjd 19 cm.
6 st glas, höjd 6,7 cm.
1 st bricka, diameter 24 cm.

Bruksslitage, bricka med smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st karaff, höjd 19 cm.
6 st glas, höjd 6,7 cm.
1 st bricka, diameter 24 cm.

Antal besök: 349