484454. BERNHARD KÜHLEWEIN. Höstsol på Sylt.
Bernhard Kühlewein (1938 München - arbetar där); olja på målningsplatta, daterad 2. 1900-talets andra hälft, signerad nedre höger, inskriven och numrerad 125 a tergo, gyllene ram. Mått ca. Ram 57 x 47 cm, målning 45 x 35 cm.