INREDNINGSDETALJER, handtag med beslag, 1900-tal.

484443. INREDNINGSDETALJER, handtag med beslag, 1900-tal.

Enligt uppgift från SAAB Scanias VD-villa i Södertälje, ritad av Anders Berg (1916-2008).
21 st handtag.
2 handtag med ringar.
1 lås, nyckel saknas.
10 st / 5 par runda beslag, diameter ca 4,5 cm.
18 par avlånga beslag, längd ca 19,5 cm.
En kvadrat, ca 9,5 x 9,5 cm.
Diverse skruvar.

Slitage, enstaka sprickor, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

21 st handtag.
2 handtag med ringar.
1 lås, nyckel saknas.
En kvadrat, ca 9,5 x 9,5 cm.
Diverse skruvar.

Antal besök: 599