484400. YTTERFODER, 9 st, fajans, Petrus Regout & Co, Maastricht, Holland, 1900-talets mitt.
Märkt Petrus Regout & Co, Maastricht, Made in Holland, Delfts. Dekor av blomster i blått.
Höjd 9,5 - 14,5 cm.
Diameter 11,5, 13,5, 17,5 cm.
Bruksslitage, ej genomgånget.