484372. SKRIVBYRÅ, bemålad, 1800-tal.
Skrivbyrå med fyra lådor, inredd med små lådor i den övre, lådans front fällbar för skrivyta, mässingsbeslag
Längd 111, bredd 50, höjd 102 cm.
Färgbortfall, träbortfall på kantlisten, bruksslitage.
Nycklar saknas.