SKRIVBYRÅ, bemålad, 1800-tal.

SKRIVBYRÅ, bemålad, 1800-tal.
484372. SKRIVBYRÅ, bemålad, 1800-tal.

Skrivbyrå med fyra lådor, inredd med små lådor i den övre, lådans front fällbar för skrivyta, mässingsbeslag
Längd 111, bredd 50, höjd 102 cm.

Färgbortfall, träbortfall på kantlisten, bruksslitage.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 795