GUNGSTOL, björk, möjligen Nässjö Stolfabrik, 1940-tal.

484339. GUNGSTOL, björk, möjligen Nässjö Stolfabrik, 1940-tal.

Gungstol i bonad björk samt böjträ, spjälad rygg
Ryggstödets höjd 78, sitthöjd 41 cm.

Bruksslitage, slagmärken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 096