484284. BYRÅ / CHIFFONJÉ, Empir 1800-tal.
Längd 120 cm, bredd 53 cm, höjd 136 cm.
4 st större handtag 2 st på vardera sida i mässing.
10 st små lådor, 4 " hemliga lådor " & 4 st större lådor.
2 Delar., björk.
Smärre slitage. En träpelar sitter löst innuti byrån.
2 Delar., björk.