484223. FOTPALL / ÅSNA, brunt läder. Möjligtvis Dimitri Omersa & Co. Firma svenskt tenn, 1900-tal.
Höjd ca 45 cm, längd ca 70 cm, bredd ca 25 cm.
Spikade fötter.
DIMITRI OMERSA & CO, FIRMA SVENSKT TENN, ÅSNA.
Smärre slitage, fläckar, torrsprickor. mindre skadad i fästet vid svansen.