TESERVIS, porslin, 41 delar, "Luxor", Gefle porslinsfabrik, 1900-talets första hälft.

483715. TESERVIS, porslin, 41 delar, "Luxor", Gefle porslinsfabrik, 1900-talets första hälft.

2 st kannor,
1 st sockerskål,
1 st gräddkanna,
12 st koppar med fat,
12 st assietter.

Bruksslitage. 3 st koppar med krackelering invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st kannor,
1 st sockerskål,
1 st gräddkanna,
12 st koppar med fat,
12 st assietter.

Antal besök: 3 557