STOL, nyrenässans, 18/1900-tal.

483567. STOL, nyrenässans, 18/1900-tal.

Stol med svärtat trä med förgyllda detaljer. Rygg med skuren och svarvad dekor, ryggbricka med rotting. Stoppad sits. Kopplade ben.

Bruksslitage. Möjligen senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 656