TAKLAMPA, mässing och pärlfrans, jugend, tidigt 1900-tal.

483439. TAKLAMPA, mässing och pärlfrans, jugend, tidigt 1900-tal.

Lampskärm i mässing med präglade rosor. Pärlfransar av glaspärlor och stavar. Total höjd 70 cm.

Bruksslitage. Saknar tre pärlfransar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 899