KINESISKT PORSLIN, 6 del, 1700-tal.

483436. KINESISKT PORSLIN, 6 del, 1700-tal.

Skålfat, bärtallrik, assiett samt 3 djupa tallrikar. Dekor i underglasyrblått av flodlandskap samt blommor. Längd 15-29 cm.

Smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre nagg.

Antal besök: 2 203