MATTA, röllakan, Sverige, 1950-tal, 300 x 192 cm.

48331. MATTA, röllakan, Sverige, 1950-tal, 300 x 192 cm.

Röd bottenfärg, mönster med bl.a romber.

Bruksslitage, fransar saknas, ena kortsidan med skada och lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 794