GOLVLAMPA, "Simris", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan AB, 1900-talets andra hälft.

482103. GOLVLAMPA, "Simris", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan AB, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Skärm och dekor av lackerad metall. Skaft inklätt i läder. En höj- och sänkbar ljuspunkt. Märkt med etikett. Höjd ca 108 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 559