SLAGBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft.

481827. SLAGBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Målat. Uppfällbara klaffar. Låda med inrede av fack i sarg. Svängda skurna ben.
Längd ihopfällt 61 cm, bredd 97, höjd 74 cm.
Total längd uppfällt 132 cm.

Maskstunget, märken, lagning/komplettering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total längd uppfällt 132 cm.

Antal besök: 927