Buffé ek 1900-tal höjd 116 cm, bredd 147 cm. Skänk 1800-tal höjd 131 cm, bredd 116 cm.
Mycket omfattande skador och slitage, flera lådor, lister m.m saknas.
Nycklar saknas.