481079. MATSALSMÖBEL, 9 delar, ek, 1900-talets andra hälft.
Bord längd 200, bredd 100, höjd 75 cm
Stolar rygghöjd 111, sitthöjd 45, sittdjup 43 cm
2 iläggsskivor bredd 60 cm.
Smärre slitage samt skivan med någon smärre repa. Underdelen på bordet med märken samt fanerbortfall.